طراحی سه بعدی ( 3D MAX )

جان بخشیدن به طرح و ایده

سفارش خدمات طراحی به صورت آنلاین

طراحی سه بعدی ( 3D MAX ) چیه ؟

آرزوی دیرینه طراحان و مهندسان به تصویر کشیدن ایده هایی بوده که در ذهن داشته اند. در تمامی صنایع جهان مشتری باید آنچه می خواهد بخرد را ببینند و سرمایه گذارن و حامیان طرح ها نیز باید بتوانند طرحی که ارزش سرمایه گذاری دارد را ببینند و ارزیابی کنند.

چرا طراحی سه بعدی ( 3D MAX ) مهمه ؟

در دنیای امروز ما به کمک ابزار های قدرت مند تولید انیمیشن و سه بعدی این آرزو را محقق میکنیم. بناهای معماری، دکوراسیون داخلی و نما و طراحی های خاص و سازه های عظیم عمرانی و با کمک نرم افزار های پیشرفته سه بعدی با دقت و زیبایی بسیار زیاد شبیه سازی میکنیم.

مورد مهم و ضروری برای هر معمار، تجسم پروژه ی مورد نظر و طراحی آن هست که قبل از مرحله ساخت و برای اطمینان از صحت و کیفیت طرح مورد نظر، رندر یا ارائه نهایی طرح انجام میشه و باعث میشه که معایب و مشکلات طرح به موقع مشخص شده و پیشرفت آن به طور دقیق وکامل انجام بشه. رندرهای معماری با ارئه تصویر کامل و تهیه انیمیشن طرح، منجر به تجسم محیط واقعی شده و پروژه ی مورد نظر را در قالب نهایی شده ی آن نشان می دهند.

ما معتقدیم که رندرها می تونن برای جذب خریدار مؤثر باشن. زیرا به راحتی می توان آنها را درگیر طرح نموده و ایده ی نهایی را بررسی کرد.

از سه بعدی سازی، می توان برای اموری چون طراحی فضای ساختمان و تصویرسازی چیدمان مبلمان و سایر اسباب و اثاثیه ی منزل استفاده کرد و موارد مختلف مانند روشنایی، رنگ ها و بافت های موجود را به درستی نشان داد و همچنین می توان چگونگی و نحوه ی ترکیب سازه های جدید با سازه های موجود را بررسی کرده و طرح توسعه ی شهری را تحلیل و بررسی نمود.

انواع اصلی رندرهای سه بعدی معماری: 

فضایی (هوایی)

خارجی

داخلی

پلان طبقه

انیمیشن

رندر فضایی: ساختمان یا سازه را از نمای بالا و خارج ساختمان و محیط اطراف آن نشان داده و برای تجسم بهتر چگونگی ترکیب ساختمان های جدید با ساختمان های موجود کارآمد هستن. مشاهده پروژه ی مورد نظر از  نمای بالا به معماران کمک می کنه تا  بتونن در طراحی ساختمان، جهتی را که بهترین چشم انداز رو داره، در نظر بگیرن.

رندر خارجی:  رندر خارجی می تونه مدلی ساده و یا مملو از عناصر طراحی مثل نرده ها، شاخ و برگ ها، خیابان ها، درختان و حتی مردم باشه و معماران به منظور ایجاد حسی بهتر از فضا و از المان های موجود در محیط بایستی از رندرخارجی استفاده کنن.

رندر داخلی: رندرهای سه بعدی داخلی طراحی فضای داخلی اتاق ها را به خوبی نشان میدن و زمانی که قصد داشته باشیم  فضای داخلی اتاق ها و تجسم دقیق از رنگ ها، سایه ها و نور را در فضای داخلی و انواع چیدمان را براساس خواست مشتری نشان دهیم از رندر سه بعدی داخلی استفاده می کنیم. این رندرها تصویری واقعی را ارائه داده و به مشتری کمک می کنن تا قبل از خرید خانه، زندگی در آن را تجسم کنند.

رندر پلان طبقه: طرح کلی پروژه ساختمانی و جهت و اندازه فضا را نشان میدهد و به افراد کمک می کند تا خود و اسبابشان را در یک فضا تجسم نمایند.

رندر انیمیشن: انیمیشن ها باعث میشن تا افراد فضای خانه را جستجو کنند و به ویژگی ها، چیدمان و حس کلی آن پی ببرند. زیرا در قالب ویدیویی ایجاد شده و ساختمان و یا اطراف آن را به طور کامل برای افراد نمایش میدن و اونها هم می تونن هر آنچه را که دوست دارند بدون اینکه واقعاً درون آن باشند، تجربه کنند.

مزایای سه بعدی سازی در معماری :

دقت بیشتر در طراحی

با وجود محاسبات زیاد باز هم ممکنه که در اندازه گیری و زوایای طراحی خطا ایجاد بشه. رندر سه بعدی به طراحان اجازه میده که مدل ها را برای اندازه گیری دقیق تر و صحیح تر، آزمایش کنن.

بررسی نما از زوایای مختلف

سه بعدی سازی امکان مشاهده ی طرح از هر زاویه ای را فراهم می کنه. به عبارتی کل سازه (ساختمان ها و اتاق ها) از هر زاویه ای تصویرسازی میشه.

تشخیص به موقع مشکلات

سه بعدی سازی منجر به افزایش دقت و سهولت تجسم شده و باعث میشه که اگر خطا و مشکلی در طرح وجود داره در همان مراحل اولیه تشخیص داده بشه.

اعمال تغییرات طراحی

به راحتی و بسیار مؤثر به روزرسانی و اصلاح شده و انعطاف پذیری بیشتری با گزینه های جدید، بدون نیاز به تغییر در طرح اولیه دارن.

کاهش هزینه های ساخت و ساز

از آنجایی که می توان مشکلات طرح را قبل از مرحله ساخت آن تشخیص داد و آن را اصلاح نمود، پس به راحتی می توان از اجرای آن قسمت هایی از طرح که دارای اشکال هستن و هزینه و زمان رو هدر میدن، جلوگیری کرد.

تجسم نهایی طرح

سه بعدی سازی با خاصیت ایجاد نمایی واقعی از طرح باعث میشه که افراد بهتر بتونن سازه را تصور کنند.

 

در نهایت می توان گفت، یکی از اصلی ترین روش های تبلیغ، تبلیغ آنلاین هست که رندر سه بعدی برای این منظور عالیه. شما می تونید رندر سه بعدی را در محیط مجازی به اشتراک گذاشته و از این طریق جذب مشتری داشته باشید.

تیم معماری طراحی آنلاین، با توجه به نیاز شما، قادر هست که انواع مختلف سه بعدی سازی در معماری را  برای شما طراحی و آماده سازی کند.

زمان اجرا :
  • تماس با شما حداکثر 2 روز کاری
تماس میگیریم !
ثبت درخواست
زمان اجرا :
  • تماس با شما حداکثر 2 روز کاری
تماس میگیریم !
ثبت درخواست
زمان اجرا :
  • تماس با شما حداکثر 2 روز کاری
تماس میگیریم !
ثبت درخواست

ایجاد تصویری برای درک کامل محیط پلان

ایجاد تصویری بهتر برای درک تصویر 2 بعدی

تبدیل خطوط 2بعدی به حجم و تصاویر 3 بعدی

ما از طریق شماره تماسی که قرار دادید، یا با تماس تلفنی یا از طریق تلگرام بهتون پیام میدیم تا بتونیم جواب سوالتون رو در سریعترین زمان ممکن بهتون بدیم.

لطفا برای کمک به بهبود خدمات مجموعه ما از طریق ستاره های رو به رو به ما رائ دهید.

تعداد: 50 - میانگین: 4.6 از ۵