طراحی نقشه و پلان

یک نقشه کاربردی و اصولی، برطرف کننده نیاز ها است

سفارش خدمات طراحی به صورت آنلاین

طراحی نقشه و پلان چیه ؟

به فضاهای موجود توجه کافی میشه، نیازها سنجیده میشه و بهترین نقشه برای اون طراحی میشه تا لبخند رضایت از فضاهای موجود بعد از اجرا همیشگی باشه.

چرا طراحی نقشه و پلان مهمه ؟

نقشه اولین برآورده از از طرح و نظر اولیه است و برای درست و طبق برنامه پیش رفتن قطعا یکی از نیازهای ما نهیه نقشه است

زیر مجموعه های طراحی نقشه و پلان

همانطور که می دانید اولین قدم برای ساخت سازه های مختلف و حتی ساخت قطعات مختلف صنعتی و ساختمانی ارائه طرحی از سازه هست تا با استفاده از آن طرح بتوان سازه مورد نظر را ساخت به طوری که هیچ اشتباهی در آن صورت نگیره و بتوان از الگوی مشخصی تبعیت کرد.

 پلان معماری نقشه ای هست که مهندس معمار آن را طراحی کرده و شامل اطلاعاتی چون طرح بنا، مشخصات، داده های فنی و جزئیات مختلف میشه.  به همین دلیل می توان گفت که طراحی پلان معماری و طراحی نقشه ساختمان مهم ترین امر در ساخت سازه ها محسوب میشه و باید با نهایت دقت انجام بشه تا در انتها سازه مورد نظر همانند طرح اولیه اجرا بشه.

الگو هایی که در ساخت و طراحی نقشه ها به کار میرن، با توجه به نوع زمین، نوع پروژه، نوع کاربری و برخی عوامل دیگه متفاوت هستن. با در نظر داشتن این موضوع می توان گفت، مهم ترین نکته برای طراحی پلان های ساختمان توجه به الگو های سازماندهی طراحی پلان، شامل الگوی سازماندهی مرکزی، خطی، شعاعی، مجموعه ای، شبکه ای هست.

معرفی انواع پلان معماری

پلان مسکونی

پلان تجاری

پلان ویلایی

پلان تفریحی و توریستی

پلان مسکونی : پلان مسکونی به آن نوعی گفته میشه که در یک نقطه ایده آل با توجه به سایت پلان واقع بشه، یعنی در مواقعی که نیاز باشه طرحی برای اسکان دائمی صورت بگیره از پلان مسکونی استفاده میشه.

پلان تجاری: این نوع پلان، برای سازه های تجاری استفاده میشه، یعنی در مواقعی که نیاز باشه ساختمان های تجاری و کسب و کاری طراحی بشن از این نوع پلان باید استفاده کرد.

پلان ویلایی: این نوع پلان به دو دسته، پلان ساختمان ویلایی و پلان ویلایی تفریحی تقسیم بندی میشن، که نوع اول آن ساز و کار مسکونی داشته و افراد در آن اسکان دائمی دارن و نوع دوم آن متفاوت بوده و معمولا برای سکونت دائمی طراحی نمشه.

پلان تفریحی و توریستی: در این نوع پلان، روند طراحی، شکل گیری و خلق فضا کاملا متفاوت و خاص بوده و معمولا متعلق به اشخاص حقیقی و حقوقی سرمایه گذار هست. یعنی در مواردی که طرح، دارای سایت چند هکتاری و یا سایتی با متراژ چند هزار متری باشه از پلان تفریحی و توریستی استفاده میشه.

نکات مهم در طراحی پلان معماری

از آنجایی که طراحی هر ساختمانی با ساختمان دیگه تفاوت داره، برای داشتن یک طرح  مطلوب و رسیدن به نتیجه ای عالی در هنگام طراحی پلان معماری، قبل از هر اقدامی باید بدانیم ساختمانی که قرار هست طراحی کنیم به چه عواملی نیاز داره.

نقشه کشی
نقشه کشی نقشه کشی
زمان اجرا :
  • تماس با شما حداکثر 2 روز کاری
تماس میگیریم !
ثبت درخواست
زمان اجرا :
  • تماس با شما حداکثر 2 روز کاری
تماس میگیریم !
ثبت درخواست
زمان اجرا :
  • تماس با شما حداکثر 2 روز کاری
تماس میگیریم !
ثبت درخواست

روشی برای به دست آوردن پلان از بنا وتهیه نقشه هااز بناها است

طراحی مجدد بنا برای دستیابی به کارایی بیشتر با توجه نیاز ها

نقشه بنا مانند برگه هویت بنا میباشد که شاما همه اطلاعات میشود

ما از طریق شماره تماسی که قرار دادید، یا با تماس تلفنی یا از طریق تلگرام بهتون پیام میدیم تا بتونیم جواب سوالتون رو در سریعترین زمان ممکن بهتون بدیم.

لطفا برای کمک به بهبود خدمات مجموعه ما از طریق ستاره های رو به رو به ما رائ دهید.

تعداد: 50 - میانگین: 4.7 از ۵