عکاسی از شیشه ها

سفارش خدمات طراحی به صورت آنلاین

عکاسی از شیشه ها چیه ؟

عکاسی از شیشه و بلور از فنون مهم در حوزه عکاسی صنعتی به شمار میره و نکته مهم در این زمینه نورپردازی هست، به این صورت که اگر منبع نور به سوژه نزدیک‌تر باشه، رنگ جسم روشن‌تر شده و اگر دورتر و متمایل تر باشه، رنگ شیشه و بلور عکاسی شده  تیره‌تر از آن چیزی که هست نشان داده میشه. بنابراین باید نهایت دقت رو به کار برد تا  حتی یک درجه، رنگ عکس با رنگ واقعی آن تفاوت پیدا نکند. شیشه‌ و بلور به‌ دلیل سطح بازتاب کننده و شفافی که دارن، همیشه جزو سوژه‌های پیچیده‌‌ی عکاسی به‌شمار میان.

چرا عکاسی از شیشه ها مهمه ؟

هنگام عکاسی از شیشه و بلور باید تکنیک‌های بسیار زیادی رو به کار برد تا  بتوان کنترل بازتاب‌ و انعکاس نور  را به خوبی انجام داد. و این عمل، کار راحتی نیست و  هنگام عکاسی از یک جسم شیشه‌ای نیاز به یک فیلتر پولاریزه هست. ما با تخصص و تجربه در زمینه عکاسی صنعتی و دانش و آگاهی از تکنیک های مفید هنگام عکاسی، بهترین و با کیفیت ترین عکس ها رو برای شما آماده میکنیم..

زیر مجموعه های عکاسی از شیشه ها

عکاسی از محصولات شیشه ای و بلور

محصولات شیشه ای و بلور دارای سطح براق و شفافی هستن که همین عامل عکاسی از این محصولات رو دشوارتر میکنه.

عکاسی صنعتی از محصولات شیشه ای و شفاف، نیاز به تجربه و مهارت خاصی داره، چون این محصولات به خاطر جنسی که دارن، از خودشون نور ساطع میکنن و برای رفعش باید زاویه دوربین رو به خوبی تنظیم کرده و از نورپردازی مناسب استفاده کرد تا بتوان عکس های حرفه ای گرفت.

نورپردازی در عکاسی از شیشه و بلور

عکاسي از شيشه و بلور يکي از متنوع ترين سوژه هاي عکاسي صنعتی محسوب میشه، چون نور از اجسام شيشه ای و بلور عبور مي کنه و نورپردازی خاص و متفاوتی رو میطلبه و مهم ترين مورد نورپردازي در این زمینه، انتخاب روشي هست که بتونه شکل و فرم و تمام جزئيات بدنه و دسته ی محصول رو به خوبي نمايش بده و معرفی کنه.

و باید دقت داشت که این محصولات دارای انواع مختلف هستن که برخی از شیشه های مسطح به صورت پنجره یا پوشش قاب عکس و یا محافظ اشیاء با ضخامتهای مختلف بوده و جنس و رنگ متفاوتی دارن. نمایش این تنوع و تفاوت در عکاسی کار آسانی نیست.

برخی از محصولات و اجناس شیشه ای دارای ضخامت زیاد و رنگ سبز کدر نامرئی هستن که به راحتی با چشم قابل دیدن نیست ولی در عکس مشاهده میشن که باید با استفاده از فتوشاپ این موارد رو اصلاح کرد. و یا با استفاده از مساحت وسیع تری از منابع نور و تاباندن آن بر سطح شیشه، آن را روشن کرد و سپس با یک نور موضعی قوی تر، قسمتی از سوژه را که دارای رنگ بد هست را از بین برد.

باید دقت داشت و زوایای نور را به گونه ای تنظیم کرد که انعکاس نور در شیشه دیده نشه و شفافیتش حفظ بشه. که با کمک نورپردازی از پهلو و استفاده از فیلتر ضد انعکاس میشه بهش رسید.  

به هر حال در عکاسی صنعتی از شیشه و بلور با چالش های زیادی مواجه هستیم که ما با دانش و آگاهی و استفاده از هنر نورپردازی تونستیم تمام مشکلات را رفع نموده و عکس های منحصر به فردی به شما ارائه بدیم.

زمان اجرا :
  • تماس با شما حداکثر 2 روز کاری
تماس میگیریم !
ثبت درخواست
زمان اجرا :
  • تماس با شما حداکثر 2 روز کاری
تماس میگیریم !
ثبت درخواست

ما از طریق شماره تماسی که قرار دادید، یا با تماس تلفنی یا از طریق تلگرام بهتون پیام میدیم تا بتونیم جواب سوالتون رو در سریعترین زمان ممکن بهتون بدیم.

لطفا برای کمک به بهبود خدمات مجموعه ما از طریق ستاره های رو به رو به ما رائ دهید.

تعداد: 0 - میانگین: 0 از ۵