طراحی دکوراسیون مجموعه های فرهنگی

طراحی دکوراسیون فضاهای فرهنگی به نحوی بیانگر فضا میباشد

سفارش خدمات طراحی به صورت آنلاین

طراحی دکوراسیون مجموعه های فرهنگی چیه ؟

انسان موجودی است اجتماعی و همواره با عناصر و محیط اطراف خود در ارتباط است و نیاز به زیبا زیستن لازمه زندگی بشر است که وجه تحرک وتحول و تنوع و مثبت اندیشی شهرها محسوب شده است . دیدن فردا از طریق درکامروز و پند گرفتن از دیروز ‘روندی که در تمام شهرهای دنیا به صورت مراکز فرهنگی ظاهر گردیده ارزیابی شرایط فرهنگی و معماری امروز، شناخت نیازها و درگیر شدن با آنها و جستجوی راه حلی مناسب و رساندن جامعه به سطوحی از بالندگی که روزنه هایی ره به سوی آینده ای بهتر باز می کند، در پیشرفت جامعه بسیار مهم است. تصویر واقعی ما همانچیزی است که در شهرهایمان ساخته شده و می شود

چرا طراحی دکوراسیون مجموعه های فرهنگی مهمه ؟

با طرح مسئله به رابطه فرهنگ و معماری و تاثیر عوامل فرهنگی در شکل گیری فضاهای معماری و لزوم توجه به معماری فضاهای فرهنگی میپردازد. سپس با تحلیل اینرابطه اهمیت و توجه به معماری بومی مطرح شد وهدف اصلی کهرسیدن به راهکارهای اجرایی برای طراحی فضاهای فرهنگی در جهت ارتقای فرهنگ ، حفظ ارزش های منطقه ، احیای فرهنگ وآداب و رسوم ملی و بومی و معماری سنتی است را عنوانمیکند

معماري علم و هنری ست که به طور مستقیم از فرهنگ جامعه نشأت گرفته و بر آن تاثير مي‌گذارد و می دانیم که فرهنگ ها  برگرفته از تعامل انسان ها با یکدیگر شکل می گیرند و تولید می شوند. و شامل ارزش ها واصولی ست که بر تمام جنبه های زندگی و جامعه تاثیر گذار است و تغییرات اساسی درفرهنگ ها و ارزش ها، تغییر در معماری و جامعه و شهر را نیز در پی دارد.

طراحی و دکوراسیون مجموعه های فرهنگی دارای ضوابط و قوانین متنوعی بوده و جزئیات اجرائی آن متفاوت است و بستگی زیادی به موقعیت پروژه مورد نظر دارد.

یک مجموعه فرهنگی برگرفته از انواع فضاها مانند کتابخانه، موزه، سینما، تئاتر، نمایشگاه و..می باشد و نقش بسزایی در فرهنگ جامعه ایفا می کنند، که نه تنها به عنوان یک پروژه ی معماری بلکه به عنوان نماد شهری در نظر گرفته می شوند. در ادامه به معرفی انواع مجموعه های فرهنگی پرداخته و موارد لازم برای هر یک را به طور مجزا توضیح می دهیم.

کتابخانه

کتابخانه معمولا برای استفاده عموم افراد و یا به طور اختصاصی برای یک مرکز تحقیقاتی یا آموزشی ساخته می شود. طراحی دکوراسیون کتابخانه از جالب ترین و مهم ترین کاربری های معماری می باشد. که رابطه مستقیمی با اصول طراحی کتابخانه عمومی یا خصوصی داشته و شامل برنامه فیزیکی گسترده می باشد.

سالن تئاتر و آمفی تئاتر

طراحی دکوراسیون سالن آمفی تئاتر از چالش برانگیزترین موضوعات در معماری می باشد. زیرا نیاز به بررسی دقیق ریزفضاها و در کل مجموعه دارد. استانداردهای طراحی سالن آمفی تئاتر بسیار پیچیده است و شرایط و ضوابط منحصربه فردی را می طلبد.

سینما

سینما و معماری ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند و در طول سال ها، شیوه طراحی صحنه و دکوراسیون در سینما ارتقا یافته است. نکته مهم در طراحی دکوراسیون سینما توجه به جانمایی مناسب سالن هاست و باید به صورتی انجام شود که مانعی برای سایر فعالیت ها ایجاد نکرده و مسیرهای ورود و خروج و سالن های انتظار به بهتر دیده شدن سایرعملکردها و افزایش مخاطب کمک نمایند و در عین حال جلوه ای تأثیر گذار در کل مجموعه داشته باشد.

سالن کنسرت

طراحی دکوراسیون سالن کنسرت یکی از مبحث های مهم معماری به شمار می رود و ازاستانداردهایی پیروی می کند که شامل اعداد و متراژهای ثابت و الگوهای طراحی خاص است که برای ایجاد فضایی آکوستیک به کار می رود و باید اشاره کنیم که اصول طراحی سالن کنسرت سرپوشیده با سالن هایی که در فضای باز اجرا می شوند، متفاوت است.

نمایشگاه 

طراحی دکوراسیون نمایشگاه، دربردارنده ی استانداردهای خاصی می باشد زیرا فضایی برای ارائه مهم ترین آثار شماست و باید بتواند تاثیر مثبتی بر روند بهبود فعالیت شما داشته باشد.

موزه

مهم ترین و شاخص ترین مجموعه فرهنگی، موزه می باشد و تعداد زیادی از آن در نقاط مختلف جهان به اجرا رسیده است. طراحی دکوراسیون موزه، با نمایشگاه آثار هنری، تفاوت های زیادی دارد. زیرا فضایی ست که برای نمایش دائمی آثار مادی و معنوی اختصاص یافته و باید در طول سالیان، پتانسیل نمایش داشته و از جذابیت زیادی برخوردار باشد.

اهداف طراحی دکوراسیون مجموعه های فرهنگی

ایجاد فضایی برای رشد و گسترش انگیزه های علمی و سرگرمی

ایجاد فضایی برای جذب وآشنا سازی افراد با مسائل فرهنگی وهنری

ایجاد فضایی برای حفظ سلامت وشادابی جامعه

ایجاد فضایی برای گردهمایی جوانان در کناریکدیگر وتقویت روابط اجتماعی سالم

ایجا فضایی برای شناساندن و کشف استعدادهای علمی، فرهنگی، هنری، وپرکردن اوقات فراغت افراد

ایجاد فضایی برای گسترش اندیشه خودباوری وخوداشتغالی

 

تیم طراحی آنلاین با توجه به نقش مهم و موثر مجموعه فرهنگی در جامعه و نگاه هوشمندانه به ضوابط و مقررات و با تکیه بر دانش و تجربه ی خود در معماری می تواند به خوبی از عهده طراحی دکوراسیون یک مجموعه فرهنگی برآید به طوری که مخاطبان جذب  آن شده  و رونق بیشتری در مجموعه فرهنگی ایجاد کند.

طراحی دکوراسیون دفاتر کار
طراحی دکوراسیون دفاتر کار طراحی دکوراسیون دفاتر کار
طراحی دکوراسیون بانک
طراحی دکوراسیون بانک طراحی دکوراسیون بانک
طراحی داخلی کتابخونه
طراحی داخلی کتابخونه طراحی داخلی کتابخونه
طراحی داخلی - مسجد
طراحی داخلی - مسجد طراحی داخلی - مسجد
طراحی داخلی مجموعه فرهنگی ۱
طراحی داخلی مجموعه فرهنگی ۱ طراحی داخلی مجموعه فرهنگی ۱
طراحی داخلی مجموعه فرهنگی ۲
طراحی داخلی مجموعه فرهنگی ۲ طراحی داخلی مجموعه فرهنگی ۲
طراحی داخلی مجموعه فرهنگی ۳
طراحی داخلی مجموعه فرهنگی ۳ طراحی داخلی مجموعه فرهنگی ۳
زمان اجرا :
  • تماس با شما حداکثر 2 روز کاری
تماس میگیریم !
ثبت درخواست

ما از طریق شماره تماسی که قرار دادید، یا با تماس تلفنی یا از طریق تلگرام بهتون پیام میدیم تا بتونیم جواب سوالتون رو در سریعترین زمان ممکن بهتون بدیم.

لطفا برای کمک به بهبود خدمات مجموعه ما از طریق ستاره های رو به رو به ما رائ دهید.

تعداد: 55 - میانگین: 4.7 از ۵