طراحی نمای ساختمان و محوطه

نما سطح ارتباط بین فضای داخلی و خارجی و معرف ساختمان

سفارش خدمات طراحی به صورت آنلاین

طراحی نمای ساختمان و محوطه چیه ؟

در دنیای مدرن امروز طراحی نمای خاص و منحصر به فرد یکی از اولویت های بسیاری از کارفرمایان است. بسیاری از ما فکر می کنیم لزوم داشتن یک نمای صرفا زیبا کافیست اما لازم است در کنار یک طراحی زیبا به فاکتور های مهم دیگر نیز توجه داشته باشیم.

چرا طراحی نمای ساختمان و محوطه مهمه ؟

ایران یکی از کشور هایی است که به تنوع اقلیم معروف است . قبل از طراحی نما ، به اقلیم منطقه ، توجه ای خاص داشته باشید . نمایی که در شمال کشور با اقلیم معتدل و مرطوب طراحی می شود با نمای ساختمانی که در منطقه گرم و خشک ساخته می شود می بایست متفاوت باشد . در مناطق شمالی کشور استفاده از پنجره های بزرگ و سرتاسری ، جهت نورگیری و سیرکولاسیون هوا پیشنهاد می شود اما در مناطق سردسیر کشور استفاده از نماهای شیشه ای و پنجره های بزرگ سرتاسری به خصوص در جهت های بادگیر پیشنهاد نمی شود .

یکی از موارد مهم در پروژه های معماری، طراحی نما هست، زیرا آنچه که زیبایی و شکوه ساختمان را به نمایش میزاره و در معرض دید افراد قرار می گیره، نمای ساختمان هاست و از آنجایی که اولین آیتم از منظر بیننده ست، در بحث معماری ساختمان اهمیت ویژه ای داره و همواره حساسیت زیادی نسبت بهش وجود داره و به دلیل سبک های مختلف و متریال و مصالح گوناگون در طراحی و اجرای نمای ساختمان، بحث طراحی نما، نسبت به قبل از توجه بیشتری برخوردار شده.

برای بررسی اصولی طراحی نما و از نقطه نظر سبک باید عنوان کرد که در دو  بخش کلی نمای کلاسیک و نمای مدرن مورد توجه قرار میگیره.

در ابتدا باید تعریف درستی از سبک های طراحی نما داشته باشیم و برای تعریف نمای استاندارد یک ساختمان باید به پروژه و تاریخچه معماری منطقه مورد نظر بپردازیم.

شهرهایی که دارای قدمت تاریخی هستن چندین بخش مهم از نظر معماری شهری در آنها وجود داره، مثلا در برخی شهرها، یک بخش کاملا تاریخی چند هزار ساله همراه با ساختمان های قدیمی وجود داره و در بخش دیگر شهر ، نماهایی از ساختمان های امروزی و انواع برج ها و ساختمان های شیک و مدرن دیده میشه و در حومه شهر با ساختمان های ویلایی مواجه هستیم.

بنابراین طراحی نمای ساختمان های هر یک از این بخش ها و ضوابط شهری آنها،دمتفاوت هست. مثلا در بخش تاریخی شهر ساخت و ساز بسیار کمه و محدویت ارتفاع برای ساخت و ساز وجود داره. طراحی نما در این بخش بر طراحی نمای کلاسیک و در بخش مرکزی که حجم ساخت و ساز بالاست، بر طراحی نمای مدرن استوار هست.

به طور کلی، طراحی معماری از زیر شاخه های مجزایی تشکیل شده که هماهنگی و هارمونی بین اجزا طراحی ساختمان را کاملا استاندارد و اصولی میسازه. بنابراین تناسب بین طراحی نمای ساختمان با سایر اجزا از الزامات طراحی بوده و یکی از مهم ترین آنها، طراحی داخلی ساختمانه که باید با طراحی نمای ساختمان، هارمونی مناسبی داشته باشه.

و باید به این موضوع اشاره کنیم که در طراحی نمای ساختمان به مواردی چون، شرایط اقلیمی، سبک و نحوه معماری ساختمان های مجاور توجه ویژه ای میشه و به دلیل اهمیت زیادی که طراحی نما داره باید توسط یک فرد متخصص و با تجربه در زمینه معماری انجام بشه، در غیر این صورت با ساختمان هایی مواجه میشیم که از استاندارد کافی در نما، برخوردار نیستن.

تیم معماری طراحی آنلاین با توجه به افراد متخصص و باتجربه ای که داره در زمینه طراحی معماری، طراحی داخلی ساختمان، طراحی مهندسی ساختمان، طراحی ویلا، متریال های ساختمانی، امکانات اجرایی و عمرانی ساختمان، بسیار موفق ظاهر شده و با بهره مندی از برترین و بروزترین متدهای علمی، طراحی نمای ساختمان را  برای شما بسیار زیبا و چشم نواز انجام میده.

طراحی نمای مجتمع مسکونی
طراحی نمای مجتمع مسکونی طراحی نمای مجتمع مسکونی
طراحی نمای مجموعه بهداشتی و درمانی
طراحی نمای مجموعه بهداشتی و درمانی طراحی نمای مجموعه بهداشتی و درمانی
نمای ساختمان - ایرانمهر
نمای ساختمان - ایرانمهر نمای ساختمان - ایرانمهر
نمای ساختمان - روستای زیارت
نمای ساختمان - روستای زیارت نمای ساختمان - روستای زیارت
نمای ساختمان - ویلاشهر
نمای ساختمان - ویلاشهر نمای ساختمان - ویلاشهر
طراحی نما مجموعه فرهنگی
طراحی نما مجموعه فرهنگی طراحی نما مجموعه فرهنگی
زمان اجرا :
  • تماس با شما حداکثر 2 روز کاری
تماس میگیریم !
ثبت درخواست
زمان اجرا :
  • تماس با شما حداکثر 2 روز کاری
تماس میگیریم !
ثبت درخواست
زمان اجرا :
  • تماس با شما حداکثر 2 روز کاری
تماس میگیریم !
ثبت درخواست
زمان اجرا :
  • تماس با شما حداکثر 2 روز کاری
تماس میگیریم !
ثبت درخواست
زمان اجرا :
  • تماس با شما حداکثر 2 روز کاری
تماس میگیریم !
ثبت درخواست
زمان اجرا :
  • تماس با شما حداکثر 2 روز کاری
تماس میگیریم !
ثبت درخواست

فرم نما در نوع خدمت دهی و هویت عامل تأثیرگذاری میباشد.

هویت بصری برای یک بنای تجاری نمای آن می باشد

نمای ساختمان می تواند بیانگر ویژگی های درونی ساختمان مسکونی شما باشد.

نما اولین چیزی است که در نگاه اول مخاطب را به خود مجذوب مکند.

نمای ساختمان تاثیر بسزایی در تلقی و برداشت اشخاص از کیفیت فضا دارد.

نمای یک مجموعه فرهنگی اولین نماد بصری بنا است

ما از طریق شماره تماسی که قرار دادید، یا با تماس تلفنی یا از طریق تلگرام بهتون پیام میدیم تا بتونیم جواب سوالتون رو در سریعترین زمان ممکن بهتون بدیم.

لطفا برای کمک به بهبود خدمات مجموعه ما از طریق ستاره های رو به رو به ما رائ دهید.

تعداد: 58 - میانگین: 4.7 از ۵